Eidskog kommune gjør det største skiftet i helse- og omsorgstjenestene på over 20 år!
Eidskog kommune gjør det største skiftet i helse- og omsorgstjenestene på over 20 år, nå når gammelt journalsystem skiftes ut med Aidn.
Prosjektgruppa - fra venstre systemansvarlige i Helse: Eric Utgården, Åste Østgård, Linn Askerud - Digitaliseringsavdelingen: prosjektleder Anita Slåen, Fredrik Fjeld Nordby og Tom Stian Bjerk - Vegard Lyseng var ikke tilstede når bildet ble tatt.
Eidskog kommune
Aidn er et moderne elektronisk pasientjournalsystem (EPJ) utviklet spesielt for kommunale helse- og omsorgstjenester. Systemet gir bedre beslutningsstøtte, enklere dokumentasjon og mer tid til pasientnært arbeid.
I disse dager utføres en stor migrasjonsjobb for de som skal være Superbrukere i de forskjellige avdelingene i helse. Prosjektgruppen, bestående av Digitaliseringsavdelingen og Systemansvarlige i Helse har jobbet iherdig siden januar for å forberede overgangen slik at det skal merkes minst mulig for både ansatte og brukere i kommunen.
I 3 uker er kommunestyresalen reservert til Superbrukere og ledere i Helse som skal punsje inn data, som ikke kan overføres maskinelt, manuelt fra gammelt journalsystem og inn i Aidn. Kommunestyresalen er rigget opp med 20 stasjonære PCer og 40 skjermer. Det vil bli noen krevende uker fremover for både Prosjektgruppen og «Punsjegruppa» men det er enighet om at det er på høy tid for et nytt og moderne journalsystem som kan gi bedre arbeidsflyt for helsepersonellet.
Publisert 16.10.2026 15.59
Sist endret 16.10.2026 16.25